Hedeflerimize İlerliyoruz

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, kasım ayı ihracat rakamları açıklandı.

Hedeflerimize İlerliyoruz
Hedeflerimize İlerliyoruz Yirmi Haber

Yılın ilk on ayında gelen çeşitli ihracat rekorları, geride bıraktığımız ayda da devam etti. Yüzde 9,5 artışla 15,5 milyar USD olarak gerçekleşen ülkemizin kasım ayı ihracatıyla, tüm zamanların en yüksek kasım ayı ihracat değerine ulaşıldı. Öte yandan kaydedilen 15,5 milyar USD’lik aylık ihracat rakamıyla, kasım ayının aylık bazda en çok ihracat gerçekleştirilen 3. ay olduğunu görüyoruz.

Ocak-Kasım döneminde ise, ülkemiz ihracatı yüzde 7,7 arttı ve 154,2 milyar USD oldu. 12 aylık toplam ihracatımızı ele aldığımızda, 168 milyar USD’yi geride bıraktığımızı söyleyebiliriz. Yıl içinde farklı zamanlarda yaptığımız değerlendirmelerde, OVP hedefimiz olan 169 milyar USD’yi geride bırakacağımızı ve 170 milyar USD seviyelerinde ihracat rakamına ulaşmamızın son derece olası olduğunu sıklıkla belirtmiştik. 2018 yılının sonunda gerçekleştireceğimiz toplam ihracat ile hem hedeflerimizi geride bırakacağız hem de Cumhuriyet tarihimizin en yüksek ihracat rakamına güçlü bir şekilde ulaşmış olacağız.

Denib'den Tarihi Rekor 

Denizli İhracatçılar Birliği üyelerince kasım ayında gerçekleştirilen veyüzde 2,3 artışla 235 milyon USD’yi aşan ihracat, kurulduğumuz günden bu yana ulaştığımız en yüksek aylık ihracat olarak kayıtlara geçti. Ocak-Kasım dönemi ihracatımız da, yüzde 4,9 artarak 2milyar 355 milyon USD oldu ve artış trendini sürdürdü.

TİM tarafından açıklanan Denizli ihracat rakamlarında da aylık bazda 300 milyon USD’yi geçmenin sevincini yaşıyoruz. Kasım ayında yüzde 1,2artarak 301,1 milyon USDolan Denizli ihracatı, yılın ilk 11 ayında ise yüzde 11,9 yükselişle 3 milyar 109 milyon USD’ye ulaştı. Böylelikle, 2017 yılının tamamında ulaştığımız toplam 3 milyar 067 milyon USD’lik ihracat rakamını da geride bırakmış olduk.

Kasım ayında hem ilimiz hem ülkemiz adına ulaşılan rakamlar elbette oldukça motive edici. ‘İhracatta Rekorlar Yılı’ olarak adlandırılan, bugüne kadar farklı rekorların kırıldığı ve yılsonu itibariyle de yeni rekorların kırılacağı 2018 yılınaDenizlili ihracatçılar olarak anlamlı katkılar sağlamanın da gururunu yaşıyoruz.

Denib kasım 2018 ihracat rakamları Denizli Hüseyin Memişoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı
“2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı"
Yaşlı adam evinde ölü bulundu
Yaşlı adam evinde ölü bulundu